Piknik Mundurowy
W dniu 25.04.2026 r. funkcjonariusze z Aresztu Śledczego w Krakowie uczestniczyli w pikniku mundurowym organizowanym przez XXV Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Krakowie.
Podczas sobotniego pikniku, oprócz pokazu musztry paradnej, koncertu i pokazu samoobrony, uczniowie mieli okazję zapoznać się ze sprzętem wojskowym oraz wyposażeniem Straży Pożarnej, Policji, Służby Celno-Skarbowej i Służby Więziennej. Duże zainteresowanie budziła specyfika pracy w jednostkach penitencjarnych. Młodzież najczęściej pytała o bezpieczeństwo w miejscu pracy, proces rekrutacji oraz korzyści płynące ze wstąpienia do Służby Więziennej.
Kierownictwu szkoły serdecznie dziękujemy za zaproszenie do udziału w wydarzeniu i z niecierpliwością czekamy na kolejne wspólne inicjatywy.









