W dniu 14 czerwca br. na terenie strzelnicy Zakładu Karnego w Wołowie odbyły się mistrzostwa OISW we Wrocławiu w strzelaniu precyzyjnym. Od lat w zawodach startują i odnoszą sukcesy funkcjonariusze Aresztu Śledczego w Jeleniej Górze.

Organizatorem zawodów był Zakład Karny w Wołowie. Do pojedynku o miano najlepszych stanęło 11 drużyn w 3 osobowym składzie: dwóch mężczyzn i jedna kobieta, reprezentujących poszczególne jednostki penitencjarne. Zawody rozegrano w dwóch konkurencjach – z 9 mm pistoletu P-99 Walther oraz z 9 mm pistoletu maszynowego wz. PM 06 Glauberyt.

Klasyfikację drużynową wygrali funkcjonariusze Zakładu Karnego ze Strzelina. Na podium zajmując zaszczytne II miejsce uplasowała się reprezentacja Aresztu Śledczego w Jeleniej Górze, III miejsce zajęła drużyna z Zakładu Karnego nr 1 we Wrocławiu.

Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy, a najlepsi strzelcy w każdej z kategorii otrzymali z rąk Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej we Wrocławiu płk. Tomasza Raczyka pamiątkowe puchary i medale.

Tekst i zdjęcia: mjr M. Mrozewski, ZK Wołów