W Areszcie Śledczym w Gdańsku odbyła się wizyta studyjna przedstawicieli środowiska sędziowskiego, zorganizowana z inicjatywy mjr. Piotra Trzcińskiego - dyrektora jednostki oraz SSO Magdaleny Kierszki - Przewodniczącej VI Wydziału Penitencjarnego Sądu Okręgowego w Gdańsku.

Spotkanie to miało na celu przybliżenie specyfiki funkcjonowania aresztu oraz codziennej pracy funkcjonariuszy Służby Więziennej. Dodać należy, że będzie miało cykliczny charakter.

Podczas wizyty ppłk Marcin Glaza przedstawił gościom historię jednostki, jej rozwój na przestrzeni lat oraz rolę, jaką pełni w systemie penitencjarnym. Uczestnicy mieli również okazję zapoznać się z infrastrukturą aresztu – odwiedzili m.in. oddziały mieszkalne oraz wybrane miejsca związane z realizacją zadań służbowych.

Wizyta miała charakter poznawczy i pozwoliła sędziom lepiej zrozumieć realia pracy funkcjonariuszy, zakres ich obowiązków oraz wyzwania, z jakimi mierzą się na co dzień. Szczególną uwagę zwrócono na kwestie bezpieczeństwa, oddziaływań penitencjarnych oraz współpracy między instytucjami wymiaru sprawiedliwości.

Spotkanie było także okazją do wymiany doświadczeń oraz pogłębienia wzajemnego zrozumienia roli poszczególnych służb w procesie wykonywania kary pozbawienia wolności i tymczasowego aresztowania.

Dzięki tego typu inicjatywom możliwe jest budowanie jeszcze lepszej współpracy pomiędzy Służbą Więzienną a przedstawicielami wymiaru sprawiedliwości, co przekłada się na sprawniejsze funkcjonowanie całego systemu.

 

Tekst/ zdjęcia: mjr Aleksandra Kwestorowska

Generuj pdf
Znajdź nas również na
Serwis Służby Więziennej