Delegacja kancelarii adwokackiej z Holandii w Areszcie Śledczym w Gdańsku
Areszt Śledczy w Gdańsku to jednostka, która jest często odwiedzana przez zagranicznych gości, głównie z uwagi na chęć poznania jej bogatej historii oraz funkcjonowanie. Spotkania takie to również okazja do wymiany doświadczeń w zakresie prawa karnego i prawa karnego wykonawczego obowiązującego w Polsce i innych krajach.
Przebieg spotkania
Gości z Holandii powitał mjr Piotr Trzciński, Dyrektor Aresztu Śledczego w Gdańsku, który zaakcentował rolę gdańskiej jednostki w środowisku lokalnym. Kadra penitencjarna przedstawiła historię aresztu oraz szeroko omówiła jej współczesne funkcjonowanie, w tym system penitencjarny. Ponadto zaproszeni goście zwiedzili historyczne pomieszczenia, służące jako cele dla więźniów politycznych, gdzie przebywali m.in. Danuta Siedzikówna, ps. "Inka" oraz Feliks Selmanowicz, ps. "Zagończyk".
Tekst/ zdjęcia: kpt. Aleksandra Kwestorowska









