Akcja "Nasza Krew - Nasza Ojczyzna" w Areszcie Śledczym w Gdańsku
Akcja "Nasza Krew - Nasza Ojczyzna" w Areszcie Śledczym w Gdańsku
Funkcjonariusze Aresztu Śledczego w Gdańsku w dniu 24 listopada 2025 r. wzięli udział w kolejnej edycji akcji „Nasza krew – Nasza Ojczyzna”, organizowanej z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Organizatorem tego wydarzenia jest Komendant Główny Straży Granicznej natomiast pomoc w organizowaniu zbiórek krwi oferują członkowie Zespół ds. Popularyzacji Honorowego Krwiodawstwa w Służbie Więziennej.
Inicjatywa ta ma ona na celu zapewnienie w bankach krwi prawidłowych jej stanów, integrację środowiska służb mundurowych oraz uczczenie odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku.
Podsumowanie akcji zakończyło się poczęstunkiem sfinansowanym przez Zarząd Okręgowy Nszzfipw Gdańsk.
W Areszcie Śledczym w Gdańsku akcję poprowadziły por. Natalia Niema-Nowak i mł. chor. Dagmara Osowska. Do oddania krwi zarejestrowało się 43 funkcjonariuszy i pracowników cywilnych, oddało 34. Ilość pobranej krwi: 15 300 ml.
Tekst/ zdjęcia: mjr Aleksandra Kwestorowska









