Areszt ponownie zagrał z WOŚP
W tegorocznej edycji jednej z największych akcji charytatywnych realizowanych w Polsce udział wzięli funkcjonariusze i pracownicy jednostki oraz osoby odbywające w niej karę pozbawienia wolności. Pomoc przybrała różnorodne formy, w tym wykonywania przez osoby osadzon puszek do kwestowania na potrzeby WOŚP, przygotowywania przez nich wytworów plastycznych i rękodzielniczych na potrzeby kiermaszy jak też zbiórek finansowych. Dyrektor jednostki przekazał na potrzeby aukcji realizowanych w ramach WOŚP pamiątkowe przedmioty oraz vouchery umożliwiającego gościom wizytę w jednostce. W akcje angażowały się również organizacje społeczne których członkami są funkcjonariusze Aresztu, w tym Koło Stowarzyszenia Oficerów Więziennictwa. Łącznie zebrane środki wynoszą kilka tysięcy złotych i zauważalne wsparcie aukcji.
Udział w akcjach charytatywnych łączy środowisko więzienników. Przybiera postać choćby regularnego oddawania krwi, zbiórek na rzecz funkcjonariuszy i ich rodzin doświadczonych w wypadkach losowych czy z powodu chorób, wsparcie miejsc opieki nad zwierzętami. W tym roku po raz kolejny połączył środowisko naszej jednostki.
Tekst: kpt. Marcin Grodek
Zdjęcia: archiwum jednostki: R.J., T.S., M.G., K.W.









