Tradycyjnie już w miesiącu czerwcu w miejscowości Okuninka nad Jeziorem Białym (woj. lubelskie) zostały rozegrane V Mistrzostwa Służby Więziennej w Triathlonie. Zawody rozgrywane były w ramach ''VII Żelaznego Triathlonu Okuninka 2019''.

Sprawdzian umiejętności

Zawody zgromadziły ponad 200 zawodników z całej Polski, wielu z nich to pasjonaci i profesjonaliści. Ludzie Ci od wielu lat zajmują się tym wymagającym sportem. Dzięki temu nasi funkcjonariusze mieli okazję sprawdzić swoją formę i powalczyć z najlepszymi. Wszyscy zawodnicy mieli do pokonania dystans zbliżony do 1/8 Iron Man, czyli: pływanie (750 m), jazda na rowerze (20 km) i bieganie (5 km).

Wyniki zmagań

Niekwestionowanym mistrzem V Mistrzostw Służby Więziennej w Triathlonie rozgrywanym w ramach „Żelaznego Triathlonu Okuninka 2019” został funkcjonariusz Zakładu Karnego w Inowrocławiu – sierż. Szymon Zakrzewski zajmując pierwsze miejsce w kategorii „Służba Więzienna”. Jednak nie tylko Szymon reprezentował okręg bydgoski. Do Okuninki pojechali także ppor. Marcin Szecówka (mł. psycholog Ośrodka Diagnostycznego) i plut. Kinga Chabros-Aleksander (st. strażnik Działu Ochrony) oboje z Aresztu Śledczego w Bydgoszczy. Zarówno dla Marcina jak i dla Kingi był to pierwszy start w zawodach triathlonowych, tym większa radość z ich ukończenia i zdobytych lokat. Marcin uplasował się na VI miejscu w kategorii mężczyźni „Służba Więzienna” (jednocześnie wygrywając etap pływacki), a Kinga stanęła na podium zajmując II miejsce w kategorii kobiet z naszej formacji.

Wymiar pozasportowy

Nasza służba jest wymagająca, często towarzyszy jej stres. Ważnym jest, aby znaleźć chwile, które pozwolą na odreagowywanie złych emocji. Chwile, które możemy spędzić wśród kolegów i koleżanek, skupiając się na sportowej rywalizacji. Dzięki takim imprezom sportowym funkcjonariusze mają okazję na taki właśnie odpoczynek.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz naszym koleżankom i kolegom osiągniętych wyników.

Tekst/ zdjęcia: ppor. Marcin Szecówka