Dumni z historii. Wierni Polsce
W rocznicę uchwalenia wiekopomnej ustawy zasadniczej – symbolu polskiej państwowości i narodowej dumy – Dyrektor Aresztu Śledczego w Białymstoku kpt. Paweł Kasprzak wraz z funkcjonariuszami uczestniczył w miejskich uroczystościach patriotycznych.
Nasza obecność w tym podniosłym dniu stanowi wyraz najwyższego szacunku dla tradycji oraz niezachwianej wierności ideałom wolności, które przed wiekami legły u podstaw nowoczesnej Polski.
Mundur Służba Więzienna , widoczny w sercu Białegostoku, to symbol ciągłości misji strażników bezpieczeństwa państwa i porządku publicznego.
Dopełnieniem uroczystego świętowania była obecność naszej formacji w przestrzeni społecznej. Wraz z innymi instytucjami i służbami mundurowymi, Areszt Śledczy w Białymstoku utworzył stanowisko promocyjne. Mieszkańcy naszego miasta mieli unikalną sposobność, by zgłębić wiedzę o naszej formacji, usłyszeć o etosie służby więziennej oraz poznać drogę rekrutacji. Jesteśmy dumni, że możemy nie tylko stać na straży praworządności, ale i aktywnie budować świadomość obywatelską wśród współczesnych pokoleń Polaków.
Zdjęcia Kurier Poranny - poranny.pl Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Białymstoku Miasto Białystok Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku Zespół Prasowy Dyrektora Aresztu Śledczego w Białymstoku
tekst. st. chor. Anna Sawicka









