Uczcili pamięć
Na Polanie Śmierci w Dąbrówce zamordowanych zostało około 200 osób, w większości partyzantów działających w Polsce po 1945 r., obrońców Ojczyzny z lat 1939 - 1946 oraz żołnierzy powracających z zachodu do kraju po zakończeniu wojny (od Andersa, Maczka, z Wehrmachtu i in.).
Uroczystości rozpoczęły się od Mszy Polowej odprawionej z ceremoniałem wojskowym. Następnie miejsce miał uroczysty apel poległych. Uczestnicy złożyli również kwiaty pod znajdującym się tam Krzyżem Partyzanckim. Na zaproszenie Wójta Gminy Wielowieś oraz Stowarzyszenia Pamięci Armii Krajowej w obchodach udział wziął Dyrektor Aresztu Śledczego w Gliwicach ppłk Dariusz Wajszczyk.
Tekst: st.szer. N.Szarapow
Zdjęcia: Antoni Witwicki









