Narodowe Święto Niepodległości
Lokalnie i…
Gliwickie uroczystości 11 listopada rozpoczęły się od mszy świętej w intencji Ojczyzny. Liturgia została odprawiona w katedrze Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Później uczestnicy przemaszerowali na pl. Piłsudskiego, gdzie odbył się wojskowy ceremoniał. Złożono meldunek i podniesiono flagę państwową. Odbył się także apel poległych i salwa honorowa. W obchodach udział wzięła delegacja funkcjonariuszy Służby Więziennej z gliwickiego aresztu.
… kameralnie.
Podczas obchodów rocznicy odzyskania niepodległości w Areszcie Śledczym w Gliwicach, wręczono akty mianowania na wyższy stopień 40 gliwickim funkcjonariuszom. Rozkazem personalnym Ministra Sprawiedliwości 3 funkcjonariuszy otrzymało stopień kapitana SW, tyle samo otrzymało stopień porucznika SW. Ponadto, zarządzeniem personalnym Ministra Sprawiedliwości dwóch funkcjonariuszy gliwickiego aresztu otrzymało kolejno brązową i srebrną odznakę „Za zasługi w pracy penitencjarnej”. Wyjątkową odznakę 100-lecia polskiego więziennictwa nadaną przez Dyrektora Generalnego Służby Więziennej z dniem 11 listopada br. otrzymał Dyrektor Aresztu Śledczego w Gliwicach ppłk Dariusz Wajszczyk oraz jego zastępca mjr Piotr Kubas.
Tekst i zdjęcia: st.szer. Natalia Szarapow









