W niedzielę 1 października 2017 r. w Kaliszu, odbył się XXXVII Międzynarodowy Bieg Uliczny Ptolemeusza, pod patronatem Prezydenta Miasta Kalisza. Spośród 1120 zgłoszonych uczestników, bieg ukończyło 1017 zawodników.

W ramach Ptolemeusza, po raz czwarty został rozegrany Ogólnopolski Bieg na 10 km o Puchar Komendanta Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Kaliszu. W biegu wystartowało 23 funkcjonariuszy Służby Więziennej, w tym 6 funkcjonariuszy z Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej – wszyscy ukończyli bieg.

XXXVII Międzynarodowy Bieg Uliczny Ptolemeusza został wytyczony na atestowanej trasie, liczącej 10  km - dwie pętle po 5 km.

Trasa biegu: pl. Wojciecha Bogusławskiego – ul. Częstochowska – ul. Nowy Świat – ul. Górnośląska (do wieży ciśnień) – ul. Górnośląska – ul. Śródmiejska – al. Wolności – pl. Wojciecha Bogusławskiego.

Bieg Ptolemeusza cieszył się dużym zainteresowaniem i frekwencją.

Puchar Komendanta Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej zwycięzcom wręczali: Wiceprezydent Miasta Kalisza Artur Kijewski, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Kaliszu Edward Prus oraz Zastępca Komendanta Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Kaliszu mjr dr Maciej Gołębiowski, który był także uczestnikiem biegu.

Zwycięzcy IV Ogólnopolskiego Biegu na 10 km o Puchar Komendanta Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Kaliszu: