Marcin Litwiniuk z Zakładu Karnego w Białej Podlaskiej obronił tytuł Mistrza Służby Więziennej w tenisie stołowym podczas XXVI Mistrzostw Służby Więziennej w Tenisie Stołowym, które odbyły się w dniach 23-25.11.2016 roku w ODK SW Sucha.

Okręg lubelski na zawodach reprezentowali: Marcin Litwiniuk, Marian Wardzyński, Ewa Wysopal-Ruszkowska, Robert Sudak (ZK Biała Podlaska) oraz Mieczysław Wójcik (AŚ Lublin).

Marcin Litwiniuk w rewelacyjnym stylu obronił tytuł Mistrza w grze indywidualnej. Warto podkreślić, że to trzecie z rzędu Mistrzostwa na których staje na najwyższym podium. Drugim zawodnikiem występującym w grze pojedynczej był Marian Wardzyński, który wywalczył 5 lokatę w klasyfikacji indywidualnej.

W grze podwójnej mężczyzn para Litwiniuk/Wardzyński ponownie rozegrała świetny turniej, i podobnie jak dwa lata temu zajęli drugie miejsce.

W grze indywidualnej kobiet reprezentantka okręgu lubelskiego Ewa Wysopal-Ruszkowska uplasowała się na 10. miejscu wśród zawodniczek. W turnieju gier mikstowych Ewa zagrała z Mieczysławem Wójcikiem i turniej zakończyli na 9. miejscu.

W klasyfikacji drużynowej okręg lubelski ukończył rywalizację na trzecim miejscu.