Pasja do sportu i olbrzymie zaangażowanie w treningi to cechy sierż. Bartłomieja Wolnego, na co dzień funkcjonariusza Zakładu Karnego nr 1 w Strzelcach Opolskich. W miniony weekend wygrał Debiuty w Kulturystyce i Fitness organizowane we wrocławskiej Hali Stulecia.

Podczas pierwszego startu w profesjonalnych zawodach nasz reprezentant zdobył złoty medal w kategorii Fitness Plażowe powyżej 185 cm. Sierż. Bartłomiej Wolny od kilku lat z powodzeniem łączy swoją pasję do sportu z codzienną służbą w dziale ochrony. Kulturystyka jest sportem, który interesuje go najbardziej, ale z powodzeniem uprawia także inne dyscypliny, biorąc udział na przykład w imprezach biegowych czy zawodach w wyciskaniu sztangi leżąc.

Funkcjonariusz swoje wieloletnie zaangażowanie w rozwój tężyzny fizycznej ukoronował zdobyciem złotego medalu podczas Debiutów w Kulturystyce i Fitness, które odbyły się 12 lutego br. we wrocławskiej Hali Stulecia. Jest to do dla niego sukces o tyle istotny, gdyż zdobyty podczas pierwszego startu w tego typu imprezie, w której uczestniczyło kilkuset atletów z całego kraju. Obecnie sierż. Bartłomiej Wolny przygotowuje się do Mistrzostw Polski w Kulturystyce, które zaplanowano na 23-24 kwietnia br. w Kielcach. Trzymamy za Bartka kciuki i życzymy kolejnych sukcesów!

Tekst: mjr Jarosław Timoszuk
Zdjęcia: ppor. Jan Lewandowski, archiwum prywatne

Więcej na ten temat:
Opole24.pl - Bartłomiej Wolny zwycięzcą Debiutów w Kulturystyce i Fitness!
Radio Opole - Bartłomiej Wolny ze Strzelec Opolskich wygrał Debiuty w Kulturystyce i Fitness