24 listopada br., w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Czepielowicach odbyła się 16 edycja mistrzostw Służby Więziennej okręgu opolskiego w tenisie stołowym.

W zawodach wzięli udział zawodnicy reprezentujący jednostki penitencjarne Opolszczyzny. Wśród 22 zawodników znajdowali się przedstawiciele zakładów karnych w: Nysie, Strzelcach Opolskich nr 2, Sierakowie Ślaskim i Brzegu oraz aresztów śledczych: w Prudniku i Opolu.

Wśród kobiet zwyciężyła Emilia Salak z Opola. Kolejne miejsca zajmowały reprezentantki z Sierakowa Śląskiego  - Daria Boduszek i Strzelec Opolskich  - Angelika Izbicka. Rywalizację mężczyzn tym razem wygrał Patryk Piecka z Sierakowa Ślaskiego, drugi był Dariusz Strzeja ze Strzelec Opolskich, natomiast trzecie miejsce zajął Adam Siwek z Nysy.  Drużynowo pierwsze miejsce przypadło Zakładowi Karnemu w Sierakowie Śląskim, drugie miejsce  - Zakładowi Karnemu nr 2 w Strzelcach Opolskich, a trzecie  - Zakładowi Karnemu w Nysie. Zwycięzcy otrzymali puchary i nagrody rzeczowe, które wręczał Dyrektor Zakładu Karnego w Brzegu mjr Zbigniew Guzak.

Tekst: por. Magdalena Antoszczyszyn
Zdjęcia: por. Magdalena Antoszczyszyn, por. Piotr Patrzykowski