Triumfem więzienników z okręgu opolskiego zakończył się udział w XVIII edycji PKO Poznań Maraton. Na ponad 50 funkcjonariuszy z całego kraju, dwa pierwsze miejsca w swojej kategorii zajęli biegacze z opolskich jednostek penitencjarnych.

Tegoroczną edycję PKO Poznań Maraton ukończyła rekordowa liczba 6378 biegaczy z całego świata. Wśród mężczyzn po fantastycznym samotnym biegu i finiszu laur zwycięzcy zdobył zawodnik z Ukrainy Iukhymchuk Mykola osiągając czas 02:14:30. Wśród kobiet wygrała japonka Takada Haruna z wynikiem 02:40:49.

Podczas biegu rozegrano również V Ogólnopolski Maraton Funkcjonariuszy Służby Więziennej o puchar Dyrektora Aresztu Śledczego w Poznaniu. Na dystansie 42 km i 195 metrów najlepsi okazali się dwaj funkcjonariusze reprezentujący opolskie jednostki penitencjarne. Pierwsze miejsce z czasem 3:03:06 zajął  st. sierż. Wiesław Małysa, reprezentujący Zakład Karny w Sierakowie Śląskim. Drugi na mecie w czasie 3:15:11 zameldował się kpt. Krzysztof Sitnik z Zakładu Karnego nr 2 w Strzelcach Opolskich. W kategorii Służba Więzienna uczestniczyło łącznie 6 czynnych i 2 emerytowanych funkcjonariuszy reprezentujących Opolszczyznę. Bieg ukończyło 46 funkcjonariuszy Służby Więziennej z całego kraju.

Podczas maratonu rozegrano rywalizację wśród osadzonych, w której udział wzięło dwóch reprezentantów programu resocjalizacyjnego „Biegnę po nowe życie”. Pierwsze miejsce w V Ogólnopolskim Maratonie Osób Pozbawionych Wolności o puchar Dyrektora Aresztu Śledczego w Poznaniu zajął skazany reprezentujący  Zakład Karny nr 2 w Strzelcach Opolskich.

Tekst i zdjęcia: mjr Jarosław Timoszuk