Funkcjonariusz Aresztu Śledczego w Warszawie Służewcu, kpr. Grzegorz Kozłowski, wziął udział w XIV Sochaczewskim Teście Coopera, imprezie sportowej której od sześciu edycji towarzyszy motyw charytatywny. Test jest próbą wytrzymałościową opracowaną przez amerykańskiego lekarza Kennetha Coopera na potrzeby armii USA w 1968 roku. Polega na 12-minutowym nieprzerwanym biegu. Grzegorzł zwyciężył w imprezie uzyskując dystans 3600 metrów.

Grzegorz w życiu łączy służbę z czynnym uprawianiem sportu. Jest zawodnikiem AZS AWF w Warszawie.  W swojej karierze ma udział i wygrane w licznych biegach, w tym maratonach. Z chęcią również angażuje się w rożnego rodzaju akcje charytatywne, w szczególności, te których celem jest pomoc dzieciom.

W ostatnim czasie Nasz kolega startował między innymi w 10. PKO Poznań Półmaraton, w którym udział wzięło 10,5 tysiąca zawodników.  Grzegorz ze swoim czasem zajął 41 miejsce. W ramach imprezy rozegrano również "IV Ogólnopolski Półmaraton Funkcjonariuszy Służby Więziennej o Puchar Dyrektora Aresztu Śledczego w Poznaniu”. W biegu wystartowało 75 funkcjonariuszy z całej Polski. W tej kategorii Grzegorz zwyciężył z czasem 1:16:05. Drugie miejsce przypadło Grzegorzowi Terlikowskiemu ze Stargardu Szczecińskiego, zaś trzeci na metę dobiegł Hawryluk Ireneusz, reprezentujący jednostkę w Krasnymstawie. Wśród kobiet zwyciężyła Wierzchowska Izabela. Drugie i trzecie miejsce zajęły odpowiednio Kapała Alicja i Peters Maja.

Tekst: A. Penkin- Szafrańska

Zdjęcia: udostępnione przez G. Kozłowskiego