Zastępca kierownika działu penitencjarnego Zakładu Karnego w Barczewie por. Tomasz Szewczak po raz kolejny w swojej przebogatej karierze stanął na podium Mistrzostw Europy w Ju - Jitsu!

W Mistrzostwach Europy w Ju - Jitsu, które odbyły się w dniach 3-4 czerwca w Banja Luka w Bośni i Hercegowinie zastępca kierownika działu penitencjarnego w Zakładzie Karnym w Barczewie por. Tomasz Szewczak zdobył brązowy medal w kategorii do 94 kg. Był to jego ostatni sprawdzian przed The World Games, czyli Igrzyskami Sportów Nieolimpijskich, które zostaną rozegrane w dniach 20-30 lipca we Wrocławiu. Patrząc na przebieg turnieju i aktualne miejsce w przygotowaniach Tomka do The World Games można stwierdzić, że sprawdzian ten wypadł pozytywnie. Tomek dwie pierwsze walki wygrał przed czasem z zawodnikiem z Francji i Słowenii, następnie uległ w półfinale zawodnikowi z Rosji Dimitrowi Marchenko. W pojedynku o trzecie miejsce wygrał z kolejnym zawodnikiem z Rosji i stanął na podium. Były to ósme Mistrzostwa Europy w karierze Tomka i ósmy medal (pierwsze odbyły się w Hanau w 2003r., kolejne odbywały się co dwa lata) - jest to ewenement w tym sporcie i wynik, który trudno będzie powtórzyć.

Gratulujemy i czekamy na sukces w The Word Games !!!

Tekst: mjr Andrzej Tankielun
Zdjęcia: archiwum T. Szewczak